Топ Видеото

Какво се случи на протеста против Радев, кой стои отзад, какво следва. Украинизмът вече е поминък

  • Факла.бг
  • 3 часа
  • 92492 прегледи
  • Бизнес
Какво се случи на протеста против Радев, кой стои отзад, какво следва. Украинизмът вече е поминък
Няколко извода от "масовия" протест на некъпани русофоби и тротинейшъни против Радев.
 
- Някои привиждат в лумпениадата зачатъци на фашизъм. Да, и в Мюнхен през 20-те години на 20. век е започнало пак така невинно - декласирани социални елементи от бирариите, озлобени лузъри, избиващи комплекси и разпознаващи в реалността и властта източник на житейските си неблагополучия.
 
- Така започна и през 2013-2014 на Майдана, но с благословията и спонсорството на Демократическата партия на САЩ. В резултат Украйна е вече напълно опустошена, бандитска държава. А семействата на Байдън, Урсула и Зеленски се изхождат в златни тоалетни.
 
- Аз обаче видях на площада предимно прецакана клиентела, която пета година се изхранва от войната в Украйна. Видях притеснени грантаджии. Мирът за тях не е бизнес, смъртта и взаимното изтребление са далавера. Комплимент е да ги дефинираме като "фашисти", защото това предполага все пак някаква идеология. А тук има само келепир, муфтаджийство.
 
- Украинизмът не е просто патология. Украинизмът е поминък. За масовиците на площада бе важно да развеят украинския байрак по-високо от българския, за да бъдат забелязани и бонифицирани от работодателите си.
 
- А кои са работодателите им? Доскоро се спотаяваха в едно посолство на "Козяк", но вече са в едно друго посолство в "Овча купел", превърнато в розов бардак от съдържателката Маман Олеся. Това посолство се държи като съветското при социализма и американското в мандатите преди Тръмп - кадрува, меси се във вътрешната ни политика, отнема територии (анклава Баба Алино) и дори разпорежда на ДАНС. Последствия очевидно няма - държавата отказва да влезе в пълномощията си и да пресече инвазията.
 
- Не искам да съм лош пророк, но може да ни излезе скъпо. Предусещайки слабостта на институциите, продажността на медиите и покорството на обществото, натрапниците ще стават все по-радикални и лунатични в претенциите си.
 
- Манифестацията против Радев бе функция от опитите за колонизация на България и превръщането й във втора/резервна Украйна от наднационалните елити в Брюксел и Давос. Това е показно дисциплиниране на новото правителство, демонстративен рекет.
 
- Какво следва? Етническа партия по модела на ДПС? Вписване в Конституцията на малцинство? Официални квоти в държавните ведомства?
 
Да, новините на украински по националната телевизия и синьо-жълтите студиа ще ни се видят като детска залъгалка...
 
Ако това безумие не бъде пресечено в зародиш, не изключвам асимилацията да добие чудовищни форми.
 
- То и сега е чудовищно - грантаджии на протест срещу законната власт в комплект с украински преселници, които уж бягат от войната, а всъщност практикуват диверсионни операции на чужда територия?! Само си представете подобно поведение на българите в Украйна...
 
- В Киев се провеждат гейпрайдове и рокконцерти, тече футболно първенство - значи не е толкова страшно. Да си обират крушите, достатъчно ги изхранвахме и търпяхме. А и на фронта ще са по-полезни за своите, не ли?!
 

Присъединете се към нашия канал в Телеграм за още актуални новини!

Следвайте ни в Twitter за още новини и актуализации!

Свързани новини